Minust

Olen Monika..

… mõned inimesed tunnevad mind kui “Monika-kes-ketrab”.  Lühidalt- ma  ketran, koon, heegeldan, kuid olen valmis ära proovima iga uue ning põneva käsitööliigi, mis “teele satub”. Tore on teada kuidas midagi tehakse, siis oskad hinanta ka teiste tööd.

 Minuga saab kontakteeruda jättes sõnumi mõne postituse alla või kirjutades minu e-posti aadressil: loovketrus@gmail.com

Kuidas minust ketraja sai?

Esimest korda istusin voki taha ca 12-13 aastaselt ja see oli katastroof, kuid salamisi lootsin, et kunagi saab minust asja. Saigi 🙂 umbes 6 aastat tagasi hakkas ketramine mind uuesti kummitama ja ma ei saanud enne rahu kui endale vokki muretsesin.

Vokiga ketramise puhul on oluline tunda vokki, kõiki selle osi ning kuidas nad töötavad. Minul algas kõik vana voki restaureerimisest. Kiskusin vokki juppiseks ning puhastasin, lihvisin, õlitasin ja vahatasin kõik oma väikeste kätega ära. Siis algas põnev osa ehk õppimine. Kuigi mulle meeldib mõelda, et ma olin algusest peale geenius, ei olnud see nii, läks tükk aega enne kui aru sain miks lõng poolile ei keri või kuidas saada ühtlase ja õige keeruga lõng. Umbes pool aastat katesetamisi ning ma võisin lõngadega rahule jääda. Ketramine on eluaegne õppimine, kuna iga kiud ja materjal tahab oma lähenemist. Efektid ja defektid ja mis lõngast teha saab. Võrratu põnev maailm!

Minu esimene vokk

Advertisements