Uudised kaugemalt.. / News from far..

Kuna Carla kirjutas oma blogis, siis arvan, et on aeg rääkida natuke uuest raamatust, mida ma väga ootan. Carla ja Hilly on mind raamatuga kursis hoidnud ja kuna mul on olnud au neile natuke abiks olla siis pole ime, et kannatamatus tuleb peale 🙂

Lugu siis järgmine- kaks Hollandi kudujat (The Dutch Knitters) otsustasid anda välja eesti kinnaste raamatu. Carla ja Hilly olid küll natuke kõhklevad mis eestlased sellest arvavad aga minuarust on alati teise rahvuse/inimese nägemus põnev. Niisamuti nagu üks jaapanlanna, kes käis Ulve Kangro juures õppimas andis välja oma nägemuse setu pitsist. Minuarust oli see nägemus ilusamgi kui originaal aga see on maitse küsimus. Kui nägemus on traditsiooni austav ja äratuntav, siis minuarust ei saa kellegile selle avaldamist raamatuna pahaks panna.

Meeli, see raamat ongi see mida ma pikkisilmi ootan 🙂 Raamatut peaks ilmuma oktoobris ja seda peaks saama endale soetada ka Mardilaadal, sest Calra ja Hilly tulevad Mardikale õpitubasi andma 🙂

****

As Carla  has revieled some information about the new coming book I decided its time to write about it in my blog. I am waiting this book very much! Carla and Hilly have told me about the steps they have taken to publish it. I have had little involvment in it too, so I am waiting very patiently 🙂

So in short- 2 Dutch ladies decided to give out the book about Estonian mittens. Calra and Hilly were little hesitaded how the Estonians look on modified or their view of the mittens. But I believe that the second opinion or look can be very refreshing. Its the same as one lady from Japan took class from Ulve Kangro and published a book on setu lace. All in her interpretation. I admit that I liked her view much more than the original lace 🙂 So if the view is recognisable and respects the tradition noone can say that the view can not be put into a book.

The book will hopefully be available also in St Martins day fair in Tallinn, that is held in beginning of November. Carla and Hilly will be there to give some workshops 🙂 Cant wait to see you again!

Advertisements
Rubriigid: Raamatud /Books. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

8 Responses to Uudised kaugemalt.. / News from far..

 1. Meeli ütles:

  Oo, see on siis ju vägagi põnev ootamine! Aitäh jagamast (kuigi ma jõudin sellest juba Carla blogist natuke aega tagasi lugeda :D).

 2. CarlaM ütles:

  Yes! It is almost ready and we can’t wait to receive the final result and hold our first book in our hands. Monika, dear friend, your help was invaluble to us.
  Now back to work……

  @Meeli: thanks for reading my blog! 🙂

 3. KK ütles:

  Mina ka juba ootan, see on kindlasti tore raamat 🙂

 4. vanaolevi ütles:

  Ah kui lahee, ma tahan ka seda raamatut endale 🙂 Aga palun Monika, sinu pühakohuseks on üllitada vastupidine raamat – Hollanlaste kindamustrid 🙂 See oleks eriti põnev.

  • Kõik lõngaks ütles:

   Tuleb õhuke raamat ;D vt Signe kommentaari 😛 See muster mul olemas, alles “leidsin” üles oma paberimajandusest. Lõngad ka olemas ja millalgil võtan ette. Kudumise siis, mitte raamatu 😀

 5. KK ütles:

  Neil on üks muster ja see on http://stitchnbitch.nl/lnk2/?p=1865 see.

 6. KK ütles:

  Oh, mul on ju ka lõngad ja muster kuskil! Hea, et meelde tuletasid, tegelikult tuleks valmis kududa. Nii lõbusad värvid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s